Reszelski Festiwal Piosenki po raz pierwszy zorganizowano w 1993 roku. Zainteresowanie festiwalem zarówno ze strony wykonawców jak i publiczności były na tyle duże, że przedsięwzięcie to powtórzono również w roku następnym i następnym, aż na stałe wpisało się w kalendarz imprez lokalnych. W sumie, na reszelskiej scenie wystąpiło ponad pół tysiąca solistów. 

Czytaj więcej...

W 1994 roku, z inicjatywy instruktor Beaty Kilanowskiej, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się pierwszy Reszelski Festiwal Piosenki. Zainteresowanie tym przedsięwzięciem było na tyle duże, że powtórzono je również w roku następnym, a później w kolejnych latach i tak R.F.P. na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez MOK. W tym roku sygnał festiwalu zabrzmiał już po raz dwudziesty.

Czytaj więcej...

,,Śpiewać każdy może”, to program organizowany podczas obchodów święta miasta, w którym występują dorośli wykonawcy niemający, na co dzień nic wspólnego ze śpiewem. W teorii śpiewać każdy może, a w tym przedsięwzięciu występuje tylko ten, kto chce, potrafi i słucha wskazówek pani Beaty Kilanowskiej, pod okiem której odbywają się przygotowania do koncertu. 

Czytaj więcej...

W ramach trzydniowych obchodów 677 rocznicy nadania praw miejskich miastu Reszel, na plenerowej scenie wystąpiło wiele zespołów muzycznych. Blok artystyczny rozpoczął ubiegłoroczny laureat kętrzyńskich Konfrontacji - ,,Ukryta Strona Miasta” i zaprzyjaźnione z nim zespoły: ,,Freakin' Rudeboys” oraz ,,The Rookles”.W kolejnych dniach gościliśmy uczestniczkę programu The Voice of Poland – Oksanę Predko oraz zespół ,,ŁUKASH”. Gwiazdą tegorocznego święta był Zbigniew Wodecki. 

Czytaj więcej...

Uroczystą mszą święta w intencji rolników i ich rodzin rozpoczęto tegoroczne dożynki gminne w Reszlu, po czym barwny korowód prowadzony przez poczty sztandarowe i starostów dożynek – Panią Dorotę Witek ze wsi Pieckowo i Pana Piotra Radeckiego z Zawid udał się do centrum miasta, gdzie kontynuowano święto rolników. Po tradycyjnym obrzędzie dożynkowym, w okolicznościowym wystąpieniu Burmistrza Reszla – Marek Janiszewski przekazał rolnikom, przedsiębiorcom i pracownikom obsługi rolnictwa wyrazy uznania i podziękowania za codzienny trud i ciężką pracę, której efekty służą całej lokalnej społeczności.

Czytaj więcej...

Po dwóch latach przerwy w organizacji imprez plenerowych w rynku, na początku września scena powróciła do centrum miasta na obchody tegorocznych dożynek gminnych, które połączono z kolejną edycją festiwalu ludowego ,,Równianka”.
Święto plonów rozpoczęto tradycyjnie – od uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji rolników z gminy Reszel i ich rodzin w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła. Po nabożeństwie barwny korowód prowadzony przez poczty sztandarowe i starostów dożynek przemaszerował ulicami miasta pod ratusz gdzie przewidziano dalszy ciąg uroczystości.

Czytaj więcej...

Pierwsze (wznowione po wieloletniej przerwie) Dożynki Gminne w Reszlu odbyły się w 2005 roku. Od tego czasu, święto plonów wpisało się na stałe w kalendarz lokalnych imprez i obchodzone jest corocznie na przełomie sierpnia i września.  Rolnicy z gminy Reszel świętowali zakończenie tegorocznych żniw. Obchody rozpoczęto tradycyjnie – Mszą Świętą koncelebrowaną przez proboszcza Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Reszlu, ks. kan. Dyzmę Wyrostka oraz superiora Zakonu Zgromadzenia Jezusowego w Św. Lipce, o. Wiesława Kulisia. 

Czytaj więcej...

Pełny tekst wydania:

Pełny tekst wydania:

Pełny tekst wydania: